Darts / 【TIGA】STARFISH Aika Ohsugi Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TIGA |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The first model of Aika Osugi, who is based in Kanagawa and competes in JAPAN LADIES, is now available.
The main cut is a combined shark cut and ring cut.
The cut is placed widely from the front center to the rear, and the front cut is also designed for a wide range of grips.
The semi-long outline of the torpedo shape is recommended for straight barrel users who prefer a front center of gravity.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Aika Ohsugi Model Items
-
SHADE
SHADE Aika Ohsugi COLLABORATION T-shirt 2024 Black&Blue XLJPY 4,000 ( USD 25.02 )
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION T-shirt 2025 Aika Ohsugi Navy XLJPY 4,500 ( USD 28.16 )
-
SHADE
SPECIAL COLLABORATION Aika Ohsugi COLLABO T-shirt White XLJPY 4,000 ( USD 25.02 )
-
L-Flight×TIGA
PRO Aika Osugi Model 2025 Shape MIXJPY 1,100 ( USD 6.87 )
-
SHADE
SHADE Aika Ohsugi COLLABORATION T-shirt 2024 Black&Yellow XXLJPY 4,000 ( USD 25.02 )
-
SHADE
SHADE Aika Ohsugi COLLABORATION T-shirt 2024 Black&Blue LJPY 4,000 ( USD 25.02 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )