Darts / 【UNICORN】Momoka Hayashi Model Pesca MOMOKA GOLD 19.5g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
JAPAN LADIES 2024 Annual Winner Commemorative Model
Momoka Hayashi has made a great leap forward from her 6th place finish last year, and her consistent ability and overwhelming performance have brought her to the top of the leaderboard.
This is a commemorative model of Momoka Hayashi's favorite model, Pesca.
The overall length and maximum diameter remain the same, but the weight has been increased by 1.5g to 19.5g with 95% tungsten for a more stable throw. The design is more sophisticated with a pink gold color that is both elegant and cute!
Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 6.9mm
Barrel weight: 19.5g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Model Items
-
UNICORN
Momoka Hayashi Model PescaJPY 17,000 ( USD 107.06 )
-
L-Flight
PRO Momoka Hayashi Model ver.1 Kite WhiteJPY 880 ( USD 5.53 )
-
UNICORN
Momoka Hayashi Model Pesca Rainbow US 20gJPY 17,000 ( USD 107.06 )
-
L-Style × unicorn
KRYSTAL ONE Momoka Hayashi Model ver.1 ClearJPY 3,960 ( USD 24.93 )
-
【L-Flight】】PRO Momoka Hayashi Model 2024 CHAMPION Kite MIX JPY 880 ( USD 5.53 )
-
UNICORN
Momoka Hayashi Model Pesca MOMOKA GOLD UL 18.5gJPY 17,000 ( USD 107.06 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )