Darts / 【DMC】ZONE 2BA 21g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 49.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 49mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 21g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
one80
R2 Interchange Point Grooved C Gold 48mmJPY 1,600 ( USD 10.17 )
-
one80
REIGN ver.2 Ryo Nakai Model 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
D.craft
Brilliant Yukari Fujino ModelJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE GLASH HIROKAZU OSAKI Model limited edition 2BA 18gJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TARGET
CULT 02 Swiss Point Steel 26g 190204JPY 13,000 ( USD 82.72 )