Darts / 【TRiNiDAD×RyuDarts】AKARI LEGACY Akari Oshiro Model Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
RyuDarts AKARI EXTRA First Edition, the original model of Akari Oshiro, the PERFECT Queen for two consecutive years, is reissued as the TRiNiDAD collaboration "LEGACY.
While the specifications for overall length and maximum diameter remain the same as the original model, the weight has been increased from 17g to 20g in accordance with TRiNiDAD specifications.
The coloring is black and rainbow inspired by ROMEKARI, and the TRiNiDAD, RyuDarts, and AKARI LEGACY original logo is engraved.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 40.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Semi-front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Akari Oshiro Model Items
-
TRiNiDAD×Ryu
ROMEKARI2JPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
TRiNiDAD×RyuDarts
AKARI LEGACY2 Akari Oshiro Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
TRiNiDAD×RyuDarts
AKARI LEGACY Akari Oshiro Model Model 2BAJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
【L-Flight】】PRO Akari Oshiro Model 2025 CHAMPION Standard MIX JPY 880 ( USD 5.50 )
-
L-Flight
PRO Akari Oshiro Model 2023 CHAMPION Standard MIXJPY 880 ( USD 5.50 )
-
L-Flight
PRO Akari Oshiro Model 2024 CHAMPION Shape MIXJPY 880 ( USD 5.50 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )