Darts / 【TRiNiDAD】THE ROYAL 2024 ROMERO3
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 156.65 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/8 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Commemorating the 1st place in the barrel category for 2 years, produced only by the players awarded in JAPAN AWARDS 2024.
The concept of this special model is the royal color, which is a cross between "THE ROYAL" and the style of a champion.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 18.5g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Natsumi Iwata Model Items
-
TRiNiDAD
Romero TYPE3 Natsumi Iwata Model 2BAJPY 14,800 ( USD 94.47 )
-
TRiNiDAD
PRO Romero Natsumi Iwata Model SteelJPY 14,800 ( USD 94.47 )
-
CONDOR
AXE GOLDFISH Natsumi Iwata Model Standard Long Clear BlueJPY 1,879 ( USD 11.99 )
-
TRiNiDAD
Romero TYPE3 Natsumi Iwata Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 14,800 ( USD 94.47 )
-
CONDOR
AXE GOLDFISH Natsumi Iwata Model Standard Extra Long Clear BlueJPY 1,879 ( USD 11.99 )
-
TRiNiDAD
Romero TYPE3 ST Natsumi Iwata Model SteelJPY 14,800 ( USD 94.47 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 91.27 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 112.34 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.38 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.44 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 105.32 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 98.30 )
Recently checked items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th Sayaka SasakiJPY 5,000 ( USD 31.92 )
-
L-Style
L-Shaft Carbon Lock Slim Gradation Black X Purple 300JPY 3,100 ( USD 19.78 )
-
PICPIN
Flower Dot AJPY 770 ( USD 4.90 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th Kasumi SatoJPY 5,000 ( USD 31.92 )
-
PICPIN
Lucky Horse BJPY 770 ( USD 4.90 )
-
PICPIN
Happy 7JPY 770 ( USD 4.90 )