Darts / 【TRiNiDAD】THE ROYAL 2024 ROMERO3 ST
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Commemorating the 1st place in the barrel category for 2 years, produced only by players awarded in JAPAN AWARDS 2024.
The concept of this special model is the royal color, which is a cross between "THE ROYAL" and the style of a champion.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.2mm
Barrel weight: 18.5g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Natsumi Iwata Model Items
-
CONDOR
AXE GOLDFISH Natsumi Iwata Model Standard Short Clear Purple S-DARTS Limited EditionJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
CONDOR
AXE GOLDFISH Natsumi Iwata Model Standard Medium Clear BluegreenJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
CONDOR
AXE GOLDFISH Natsumi Iwata Model Standard Extra Long Clear BluegreenJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
CONDOR
AXE GOLDFISH Natsumi Iwata Model Standard Short Clear BluegreenJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
CONDOR
AXE GOLDFISH Natsumi Iwata Model Standard Medium Clear Purple S-DARTS Limited EditionJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
TRiNiDAD
Romero TYPE2 Natsumi Iwata Model SteelJPY 14,800 ( USD 94.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
JOKERDRIVER × Third
TOURNAMENT CASE TYPE-5 Black×RedJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
Harrows
IMPERIAL DIAMOND Steel 21gRJPY 18,000 ( USD 114.53 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE ALMOND SAYAKA AKA MODEL 2BA 21gJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
DMC
Anastasia SP ANASTASIA DOBROMYSLOVA Model Steel 20gJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
RAY DARTS Portable stand extension parts JPY 2,200 ( USD 13.99 )
-
DMC
Ajisai Onatsu SP Natsumi Iwata Model SteelJPY 14,300 ( USD 90.98 )