Darts / 【TRiNiDAD】THE ROYAL 2024 GONZALEZ6
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Commemorating the first place in the barrel category for 2 years, produced only by the players awarded in JAPAN AWARDS 2024.
The concept of this special model is the royal color, which is a cross between "THE ROYAL" and the style of a champion.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 47.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 21.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Teppei Nishi Model Items
-
CONDOR
AXE 120 Death or Practice Teppei Nishi Model Small Short BlackJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
DARTSLIVE
SUPER DARTS2024 × DARTSLIVE PLAYER GOODS Teppei NishiJPY 5,000 ( USD 31.50 )
-
TRiNiDAD
THE ROYAL 2024 GONZALEZ6JPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
CONDOR
CONDOR TEPPEI NISHI MODEL WEST BULL L.A Samll SHORT BLACKJPY 1,300 ( USD 8.18 )
-
CONDOR
AXE ADeath or Practice Teppei Nishi Model Small Long BlackJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
CONDOR TEPPEI NISHI MODEL WEST BULL L.A Samll LONG WHITEJPY 1,300 ( USD 8.18 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
L-Flight
flf2282 SmallJPY 764 ( USD 4.80 )
-
TIGA
FUSION ZERO GRAVITY Hirokazu Osaki ModelJPY 19,600 ( USD 123.49 )
-
DYNASTY
KATANA Nozarashi Zakura Yusuke Takahashi ModelJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
TIGA×TRiNiDAD
GOMECHU2 FusionJPY 22,000 ( USD 138.61 )
-
TARGET
THE SOLO GENERATION-7 KEITA ONO MODEL S-DARTS Limited Edition 210346JPY 15,800 ( USD 99.55 )