Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE CT TYPE PERSEUS RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BA 21g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 97% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A new 21g model will be released from the signature model PERSEUS by RYUSEI AZEMOTO.
This model is the first A-FLOW model to adopt 97% Tungsten,
and aggressive beauty. The whole body is coated with metallic purple DLC.
Specifications
Material: 97% Tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 21.0g
Standard: 2BA
Center of Gravity
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Ryusei Azemoto Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE RYUSEI TYPE-ZERO RYUSEI AZEMOTO MODEL 2024PDC World Championship SteelJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE PERSEUS・DR RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BA 19gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE PERSEUS RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BA 17.5gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RYUSEI TYPE-ZERO RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BAJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
TIGA
Supernova2 Fusion Ryusei Azemoto ModelJPY 19,800 ( USD 124.75 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RYUSEI TYPE-ZERO RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BA 21gJPY 12,800 ( USD 80.65 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )