Darts / 【DYNASTY】KATANA Kiwami KAIBYAKU Ichi
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 15.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Aesthetics and design philosophy inherited from "KATANA Meitou",
The "KAIBYAKU Ichi" series was born to bring the aesthetics and design philosophy inherited from the "KATANA Meitou" series to more players.
Sophisticated modeling, powerful grip, and uncompromising quality.
Oni: Rigid and delicate. A single demon that possesses a fierce spirit.
Rain: Like a massive raindrop. A blade that is both rugged and precise.
Ichi: A slender blade that stands out from the rest. The blade is sharp and close to the finger.
Tiger: The soul of the famous sword "Toratetsu Gen" is inherited from the "Tiger" lineage.
Lion: As powerful as a lion. The blade is rugged and unshakable.
Specifications
Material: 80% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter:6.1mm
Barrel weight: 15.5g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )