Darts / 【TRiNiDAD×RyuDarts】AKARI LEGACY2 Akari Oshiro Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
TRiNiDAD×RyuDarts collaboration model AKARI LEGACY2.
The PERFECT queen, Akari Oshiro model, RyuDarts AKARI EXTRA2 is reissued as TRiNiDAD collaboration "LEGACY 2". The specifications of the original model are the same in length and maximum diameter, but the weight has been increased to 20g as TRiNiDAD's specification.
The coloring is black and rainbow inspired by ROMEKARI, and the TRiNiDAD, RyuDarts, and AKARI LEGACY original logos are engraved.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 40.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Semi-front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Akari Oshiro Model Items
-
【L-Flight】】EZ Akari Oshiro Model 2025 CHAMPION Shape MIX JPY 880 ( USD 5.54 )
-
Flight-L
Akari Oshiro Model ver.4 Shape RedJPY 880 ( USD 5.54 )
-
TRiNiDAD×RyuDarts
AKARI LEGACY2 Akari Oshiro Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
TRiNiDAD×Ryu
ROMEKARI3 S-DARTS Limited EditionJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
TRiNiDAD×Ryu
ROMEKARI3JPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
TRiNiDAD×RyuDarts
AKARI LEGACY THE ROYAL Akari Oshiro Model 2BAJPY 15,400 ( USD 97.03 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )