Darts / 【TRIPLEIGHT】Tony HISATO IINO MODEL 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Micro Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
TRIPLEIGHT "Tony", the first model of HISATO IINO, is now available!
TRIPLEIGHT "Tony" Hisato Iino model
The compact 41mm form has a classical bullet-shaped aesthetic.
Knurling is applied to the largest diameter part, and the entire grip area is wrapped in a delicate micro-cut to provide a comfortable sense of unity at the fingertips from the moment you hold it in your hand.
The sense of stability created by the massive 20g design and sophisticated operability make it a powerful arrow that conquers the game.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 41.0mm
Maximum diameter: 7.8mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Center of Gravity:Front
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Hisato Iino Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th PAUL LIMJPY 5,000 ( USD 31.50 )
-
JokerDriver×Third
COMPACT CASE BOX TYPE Natural×Yellow TYPE2JPY 6,600 ( USD 41.58 )
-
L-Style
KRYSTAL ONE ClearJPY 3,300 ( USD 20.79 )
-
COSMODARTS
ROYDEN LAM 2 WINNERS EDITIONJPY 20,900 ( USD 131.68 )
-
DYNASTY
A-FLOW Fallon80 Red label Fallon Sherrock Model SteelJPY 8,479 ( USD 53.42 )