Darts / 【DYNASTY】A-FLOW CRYSTAL LINE GAVEL2 2BA 19g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A supreme modeling with dignity.
GAVEL2 with the original insignia is newly released!
A-FLOW CRYSTAL LINE "GAVEL2
The latest "GAVEL2" has a unique design in the shape of a torpedo with a prestigious curved shape that your fingers will fall in love with.
The arched main grip area is intricately cut to create a massive grip feel.
Two types of slits, one long and the other short, are carved into the rear straight area, creating a rhythmical change that leaves a vivid impression.
In addition, the GAVEL2 original insignia is engraved on the front, creating a unique presence.
The 17.5g model has a silver body overlaid with black and pink gold, and the front insignia is decorated with gold for a glamorous look.
The 19.0g model is made of 95% tungsten and has a jet-black body with Pink Gold for a massive and strong finish.
The two specifications are different from each other, each with a different look to attract players.
Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
unicorn
unf0603 SlimJPY 304 ( USD 1.91 )
-
Harrows
V-WING 2BA 18gRJPY 13,400 ( USD 84.42 )
-
Harrows
NX90 BOMB 2BA 18gJPY 9,600 ( USD 60.48 )
-
NEW DARTS LIFE vol.93 JPY 815 ( USD 5.12 )
-
DMC
BATRAS Sidewinder PartsSUS REAR 17.7sJPY 1,870 ( USD 11.78 )
-
SHADE
Joji Nishitani Model T-SHIRT 2020 SJPY 3,900 ( USD 24.57 )