Darts / 【JOKER DRIVER】EXTREME GROWLER
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The cut grip area is slightly short at approximately 14mm, making it easy to grip.
The eight vertical cuts of approximately 20mm, which have an outstanding sense of presence, are also slightly deep,
The eight vertical cuts of approximately 20mm are not only a marker for gripping, but also a good grip for players whose main grip is in the front,
The vertical cuts can be used not only as grip markers but also as a vertical cut-only barrel for players whose main grip is in the front.
The cuts are standard and easy to handle.
Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 43mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 18.5g
Center of gravity: Center
Standard: 2BA
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Specifications, colors, and contents of accessories may change without prior notice.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
MONSTER
DESPERADO Susumu Kasuya Model STEEL 22gJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
TARGET
Swiss Black Nano Point 26mm 340037JPY 1,600 ( USD 10.17 )
-
CAMEO
SARTRIA BRAID NATURALJPY 23,976 ( USD 152.55 )
-
Fit Flight Air
Minako Ino Model Shape DblackJPY 970 ( USD 6.17 )
-
DMC
Hawk Masaki SP 1.5 Masaki Oshiro ModelJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION T-shirt 2025 Mikuru Suzuki Black LJPY 4,500 ( USD 28.63 )