Darts / 【SANGREAL】Wisteria RIYOMI EGUCHI Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | sangrial |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Blooming like a flower, sometimes charming like a devil.
SANGREAL ambassador Riyomi Eguchi is a model,
Her name is "Wisteria".
The soft lines drawn by the gentle short taper.
The delicate ring cut and dot cut are combined,
the feeling of gently guiding your fingertips every time you touch it.
We want to seek for a light yet core flight.
This desire is engraved with a devil's mark,
the core strength hidden behind the glamour of the ring.
- Blooming prettily and dancing bewitchingly. Wisteria is a brand that will accompany you on your first throw with the smile of a little devil.
Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 40mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 17.5g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
SANGREAL original clear card is included in each package. (Total 5 kinds)
Riyomi Eguchi Model Items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 4th Riyomi EguchiJPY 5,000 ( USD 31.50 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 3rd Riyomi EguchiJPY 5,000 ( USD 31.50 )
-
8FLIGHT
RIYOMI EGUCHI Model Shape White 400853JPY 880 ( USD 5.54 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 6th Riyomi EguchiJPY 5,000 ( USD 31.50 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS2024 PLAYER SET Riyomi EguchiJPY 5,000 ( USD 31.50 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th Riyomi EguchiJPY 5,000 ( USD 31.50 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )