Darts / 【TRiNiDAD】MARQUES TYPE3 Jose Marques Moedl Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Straight model with vertical cuts throughout.
The strong cut provides a secure grip.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 6.5mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: Hard
Center of gravity: Semi-front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Jose Marques Model Items
-
TRiNiDAD
PRO MARQUES Type2 Jose Marques model 2BAJPY 11,000 ( USD 69.78 )
-
TRiNiDAD
MARQUES TYPE3 Jose Marques Moedl SteelJPY 11,999 ( USD 76.13 )
-
CONDOR
AXE Jose Marques Model RED CROWN Standard Short ClearJPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
CONDOR
AXE Jose Marques Model RED CROWN Small Long WhiteJPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
TRiNiDAD
PRO MARQUES Type2 Jose Marques model SteelJPY 11,000 ( USD 69.78 )
-
CONDOR
AXE Jose Marques Model RED CROWN Small Medium WhiteJPY 1,879 ( USD 11.92 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )