Darts / 【TRiNiDAD】ANSON An Sheng Lu Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.72 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/30 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A slender, straight model with a unique cut.
The concept of this model is to have a good balance between good pull out and good hooking.
Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 50.8mm
Maximum diameter:6.2mm
Barrel weight: 19.5g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Model Items
-
CONDOR
AXE A/N An Sheng Lu Model Small Long WhiteJPY 1,879 ( USD 11.75 )
-
CONDOR
AXE A/N An Sheng Lu Model Small Long BlackJPY 1,879 ( USD 11.75 )
-
TRiNiDAD
ANSON An Sheng Lu Model SteelJPY 11,999 ( USD 75.13 )
-
CONDOR
AXE A/N An Sheng Lu Model Small Extra Long BlackJPY 1,879 ( USD 11.75 )
-
CONDOR
AXE A/N An Sheng Lu Model Small Extra Long WhiteJPY 1,879 ( USD 11.75 )
-
CONDOR
AXE A/N An Sheng Lu Model Small Short BlackJPY 1,879 ( USD 11.75 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.18 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.31 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.07 )