Darts / 【COSMODARTS】Rina Morita Rina Morita Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 38.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Bold cut for excellent grip!
Powerful and stable throw!
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 38.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 17.5g
Standard: 2BA
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
Recently checked items
-
DMC
NO NAME02 2BA 21gJPY 35,200 ( USD 221.50 )
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION T-shirt 2025 Haruki Muramatsu White MJPY 4,500 ( USD 28.31 )
-
Fit Flight
Haze Leung Model ver.3 Shape WhiteJPY 870 ( USD 5.46 )
-
CONDOR
AXE 120 TEAR DROP Medium RedJPY 1,680 ( USD 10.57 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #58 Dog 2025 autumnJPY 550 ( USD 3.45 )