Darts / 【TRiNiDAD×Ryu】ROMEKARI3
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Rear |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Two popular and talented artists collaborate again this year!
ROMERO Natsumi Iwata
AKARI Akari Oshiro
This model is based on the basic specs of ROMERO TYPE3.
The rear main grip is cut closer to AKARI LEGACY.
The balance is designed closer to the front than ROMEKARI2.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 19.5g
Standard: 2BA
Center of Gravity: Semi-Rear
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Akari Oshiro Model Items
-
L-Flight
PRO Akari Oshiro Model ver.5 Shape KAMI Red Blue YellowJPY 920 ( USD 5.75 )
-
TRiNiDAD×RyuDarts
AKARI LEGACY Akari Oshiro Model Model 2BAJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
L-Flight
PRO Akari Oshiro Model 2024 CHAMPION Shape MIXJPY 880 ( USD 5.50 )
-
TRiNiDAD×RyuDarts
AKARI LEGACY2 Akari Oshiro Model 2BAJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
TRiNiDAD×RyuDarts
AKARI LEGACY3 Akari Oshiro Model 2BAJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
TRiNiDAD×RyuDarts
AKARI LEGACY THE ROYAL Akari Oshiro Model 2BAJPY 15,400 ( USD 96.36 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
Recently checked items
-
SHADE
Yukie Sakaguchi COLLABORATION T-SHIRT 2023 White XXLJPY 4,000 ( USD 25.02 )
-
SHADE
Yukie Sakaguchi Replica uniform 2023 MJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 3rd Yukie SakaguchiJPY 5,000 ( USD 31.28 )
-
L-Flight
PRO Ryusei Azemoto Model ver.1 Standard MIXJPY 880 ( USD 5.50 )
-
SHADE
Motomu Sakai Replica uniform 25-26 MJPY 22,000 ( USD 137.66 )