Darts / 【JOKER DRIVER】EXTREME SLAM
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
JOKERDRIVER's traditional barrel outline,
The entire barrel is cut to accommodate a wide variety of grip styles.
This makes it suitable for a wide variety of grip styles.
The straight part in the center is also well cut.
On the other hand, the rear part is uncut and the cut part is narrower,
This makes it easier to notice grip errors and changes in grip.
Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 43.5mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 18.5g
Center of gravity: Center
Standard:2BA
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Specifications, colors, and contents of accessories may change without prior notice.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
DMC
BATRAS bts Hawk "Masaki" Parts W FRONT 20.7sJPY 7,700 ( USD 48.99 )
-
COSMO DARTS
csp0001 SJPY 3,300 ( USD 20.98 )
-
SHADE
Shunpei Noge Portrait T-SHIRT 2023 White XLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
GSD
Natsumi Iwata Collaboration T-shirt with pockets black MJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
GSD
Natsumi Iwata Collaboration T-shirt with pockets black SJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
TARGET
POWER 9FIVE PHIL TAYLOR model GEN-11 SWISS POINT 22g 190292JPY 18,800 ( USD 119.61 )