Darts / 【DYNASTY】KATANA BRASS DARTS SET YOU Orange
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 12.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.2mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
BRASS DARTS are now available from Sword Brand!
KATANA BRASS DARTS SET "Yoh".
The soft touch of brass is combined with the precision modeling of the sword series.
The brass material is used without any compromise in the detailed lines and cuts,
The sharp cuts of the traditional sword series are arranged with precision.
The color of the piece is a combination of four shining lights.
The gold base that envelops all of them shines with luster, and as the name suggests, this is a piece that "shines.
This brass model allows you to easily experience the design and aesthetics that KATANA is proud of.
Specifications
Material: Brass
Overall length: 46.0mm
Maximum diameter:8.2mm
Barrel weight: 12.5g
Standard: 2BA
Center of Gravity:Front
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )