Darts / 【MONSTER】THE BARRELS COBRA3 Gold 2BA 16.5g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Color reissue model of THE COBRA3
Inherits the unique outline of THE COBRA series that is easy to push out.
Newly added shark cut on the largest diameter part improves control performance.
Rear ring cut for smooth force transfer at release, supporting a natural and stable throwing motion
Gold coating makes it easy to identify the grip area both visually and by feel
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 16.5g
Standard: 2BA
Center of gravity:Front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Joker Driver
EXTREME SHOOTING STAR 2BAJPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
TARGET
RVB 95 x ECHO Raymond van Barneveld model 2BA 20g 210195JPY 17,000 ( USD 108.16 )
-
Red Dragon
Raptor GT Black PointsJPY 2,343 ( USD 14.90 )
-
Joker Driver
EXTREME SUPER HORNET 2BAJPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
one80
Moon Jelly ver.2 Mari Komori Model 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
JOKERDRIVER
CRYSTAL HALCYONJPY 35,200 ( USD 223.97 )