Darts / 【TRiNiDAD×RyuDarts】AKARI LEGACY3 Akari Oshiro Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
TRiNiDAD×RYU collaboration model AKARI LEGACY3.
Akari Oshiro, the PERFECT queen, reissued the RYU AKARI EXTRA3 model as the TRiNiDAD collaboration "LEGACY3".
The specifications for the overall length and maximum diameter remain the same as the original model, but the weight has been increased to 20g in accordance with TRiNiDAD specifications.
TRiNiDAD, RYU, and AKARI LEGACY original logo engraved.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 40.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Semi-front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Akari Oshiro Model Items
-
L-Flight
PRO Akari Oshiro Model 2024 CHAMPION Shape MIXJPY 880 ( USD 5.50 )
-
TRiNiDAD×RyuDarts
AKARI LEGACY3 THE ROYAL Akari Oshiro Model 2BAJPY 15,400 ( USD 96.36 )
-
L-Flight
PRO Akari Oshiro Model ver.5 Shape KAMI Red Blue YellowJPY 920 ( USD 5.75 )
-
TRiNiDAD×RyuDarts
AKARI LEGACY2 Akari Oshiro Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
TRiNiDAD×RyuDarts
AKARI LEGACY THE ROYAL Akari Oshiro Model 2BAJPY 15,400 ( USD 96.36 )
-
Flight-L
Akari Oshiro Model ver.4 Shape RedJPY 880 ( USD 5.50 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )