Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE TOA SHIZUKA KONDO MODEL 2BA 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A-FLOW player Shizuka Kondo's first model "TOA" is now available.
Kondo, who has been consistently ranked high in the 2025 JAPAN LADIES TOUR since her return mid-season, has sought the ideal "feel" of the throw, and has created a model that is the perfect fit for her.
The shape is a diamond-shaped torpedo form with flowing lines.
The main cut is an omega wing, and by combining multiple tri-edges, a three-dimensional grip feeling that does not shift from any direction is achieved.
The superb hold feeling is apparent from the moment you touch it.
18.0g [Tungsten90%] (Silver×Red) and 20.0g [Tungsten95%] (Black×Red×Silver).
Different material densities and colorings bring different feelings to each.
A-FLOW "TOA" is born here.
■Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Sizuka Kondo Model Items
-
MASTER STROKE
T-shirts SHIZUKA KONDO United Black LJPY 3,565 ( USD 22.30 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS2024 PLAYER SET Sizuka KondoJPY 5,000 ( USD 31.28 )
-
CONDOR
Gerbera&Statice Shizuka Kondo Model Small Long MIXJPY 1,300 ( USD 8.12 )
-
MASTER STROKE
T-shirts SHIZUKA KONDO United Black MJPY 3,565 ( USD 22.30 )
-
MASTER STROKE
T-shirts SHIZUKA KONDO United Black XSJPY 3,565 ( USD 22.30 )
-
CONDOR
Gerbera&Statice Shizuka Kondo Model Small Medium MIXJPY 1,300 ( USD 8.12 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )