Darts / 【one80】CROCFORCE CF1 2BA 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The greatest feature of the Clockforce is the specially shaped crocodile-patterned cuts placed throughout the barrel, which bite into the fingers and create a strong gripping feeling.
The Clockforce series is available in four different shapes.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48mm
Maximum diameter: 6.7mm
Barrel weight: 20g
Standard: 2BA
Center of Gravity
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
Recently checked items
-
Fit Flight Air
Maria Carli Model ver.2 Standard BlackJPY 970 ( USD 6.10 )
-
one80
Terrynator Terry Tan Model 2BA 22gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
Fit Flight
Ricardo Perez Ibarra ShapeJPY 825 ( USD 5.18 )
-
Fit Flight
Ricardo Perez Ibarra StandardJPY 870 ( USD 5.46 )
-
Winmau
PRISM DELTA FLIGHT 6915-208JPY 358 ( USD 2.25 )
-
TARGET
POWER 9FIVE PHIL TAYLOR model GEN-11 2BA 20g 210369JPY 18,800 ( USD 118.30 )