Darts / 【one80】CROCFORCE CF2 2BA 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The greatest feature of the Clockforce is the specially shaped crocodile pattern cuts placed throughout the barrel, which bite into the fingers and create a powerful grip.
The Clockforce series is available in four different shapes.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 44mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 20g
Standard: 2BA
Center of Gravity
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
Recently checked items
-
TARGET
DVB 80 Generation1 DIMITRI VAN DEN BERGH Model SWISS POINT 26g 190195JPY 7,850 ( USD 49.40 )
-
Winmau
Michel Van Gerwen model Exact 2BA BW18g FW 20g 2448-20JPY 11,800 ( USD 74.25 )
-
one80
S-Bite S-B1 2BA 20gJPY 12,100 ( USD 76.14 )
-
Fit Flight
Ricardo Perez Ibarra StandardJPY 870 ( USD 5.46 )
-
Winmau
PRISM DELTA FLIGHT 6915-208JPY 358 ( USD 2.25 )
-
TARGET
POWER 9FIVE PHIL TAYLOR model GEN-11 2BA 20g 210369JPY 18,800 ( USD 118.30 )