Darts / 【DYNASTY】KATANA MEITOU Byakko Enishi Limited Edition 2BA 21g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Limited to 100 sets] You can hold in your hand the quiet sparkle that appears only on a few occasions.
The red color on the gold shine? The color of the divine atmosphere with freshness and majesty.
A new "White Tiger" that is the intersection of tradition and innovation.
The "KATANA Meitoh Byakkora," which was first released in February 2017 and garnered a great deal of support, returns with a new look and specs, bearing the name "Enishi" (meaning "fate").
The stable outline of 47.0mm in length x 7.4mm in maximum diameter is newly designed with a new cut for modern style and operability.
Bold and delicate cuts are carved into the grip area to provide both reliable finger-hooking and good release.
En" is a connection, a meeting, and a guide to the future. A new story is being told by spinning the ties with the former "Byakkora".
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 47.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 21.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )