Darts / 【DYNASTY】KATANA MURASAME・OBORO Limited Edition 2BA 22g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Limited to 100 sets] Hold in your hand the quiet shimmer that appears only on rare occasions.
The jade shimmering in golden light reflects a pale mystery, just like the name "Oboro". The color scheme is filled with ethereal brilliance.
The massive grip area engraved on the 48mm-long blade boasts an overwhelming scale.
The strict yet precise grip and stability are unparalleled.
The sharp and innovative blade pattern on the front area also shines brightly.
Oboro Murasame is now available in a super-heavyweight 22g.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
CONDOR
Nobuhiro Yamamoto Model Piston small medium clearJPY 1,120 ( USD 7.06 )
-
DYNASTY
KATANA MURASAME・OBORO Limited Edition 2BA 21gJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
L-Flight
PRO Masumi Chino model ver.2 Shape WhiteJPY 880 ( USD 5.54 )
-
DYNASTY
KATANA KIRYU Jun Matsuda Model Steel 18.5gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA5 キム・ヒョジンモデル 2BA 18gJPY 15,800 ( USD 99.55 )