Darts / 【DYNASTY】KATANA MURASAME・OBORO Limited Edition 2BA 21g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Limited to 100 sets] A quiet shimmer that appears only on rare occasions.
Burning vermilion roars in the majestic gold. The color of courage that engraves the pride of the name.
A lion with a bold frame, a lion of honor.
The imposing and magnificent form is 40mm in length and 7.8mm in maximum diameter. The sharply incised grip area has a number of diamond-shaped engravings carved with precision.
The grip is "set" and the unique areas produce a fierce flight.
No compromise was made in the markers placed in each area and the front design.
Everything resonates with each other to complete the dominant swing.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 40.0mm
Maximum diameter: 7.8mm
Barrel weight: 21.0g
Specification: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )