Darts / 【one80】LUXOR 2 THETA Steel 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The Luxor series features the new Luxor grip (symmetrical 3-dimensional triangular grip pattern) in the middle grip zone.
Durable black titanium coating provides great appearance and grip protection.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 22g
Standard: Hard
Center of gravity: Front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
Recently checked items
-
UNICORN
PURIST Phil Taylor Model Phase 5 BLACK 90%TUNGSTEN 26g No.27055JPY 15,277 ( USD 96.14 )
-
one80
Nasir Bomba model 2BA 20gJPY 12,100 ( USD 76.14 )
-
one80
S-Bite S-B1 Steel 22gJPY 12,100 ( USD 76.14 )
-
Winmau
Prism Flights No.6915-002JPY 357 ( USD 2.24 )
-
unicorn
Phil Taylor model Phase 3 Purist Curve No.3120JPY 6,914 ( USD 43.50 )
-
UNICORN
THE POWER Phil Taylor Model Phase 5 ROSSO 90%TUNGSTEN STEEL 26g No.27067JPY 18,333 ( USD 115.36 )