Darts / 【DYNASTY】KATANA KIKUICHIMONJI ZAN Steel 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 55.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Four selected items from KATANA will be newly released in Steel specification.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 55.0mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
L-shaft
L Shaft fls0311 ["Slim"] [] WhiteJPY 599 ( USD 3.80 )
-
ASTRA DARTS
T-arrow Next α 2BAJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
CAMEO
DRESS SLEEVE CROSS REDJPY 2,036 ( USD 12.94 )
-
TRIPLEIGHT
ASTRA"DRAGOON II" Ryuki Morikubo Model No.5JPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
JokerDriver
stealth T-SHIRTS WING-logo Black LJPY 3,300 ( USD 20.98 )
-
MASTER STROKE
T-shirts Yasuyoshi Matsumoto ver.3 white XLJPY 3,800 ( USD 24.17 )