Darts / 【DYNASTY】A-FLOW CRYSTAL LINE GALE2 スティール
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The three previous A-FLOW CRYSTAL LINE darts barrels are now available in Steel specification.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Unicorn
PRO DARTBOARD SURROUND R.BARNEVELD No.79551JPY 25,463 ( USD 162.01 )
-
PDJ
PDC TOKYO DARTS MASTERS 2016 polo-shirt White MJPY 4,889 ( USD 31.10 )
-
L-style
Tip Case fla1503 PinkJPY 1,100 ( USD 6.99 )
-
Ultima
HouseTip(1/4) WhiteJPY 815 ( USD 5.18 )
-
L-style
Flight Case flc0275 GreenJPY 916 ( USD 5.83 )
-
Harrows
haf1203 Unique ShapeJPY 176 ( USD 1.11 )