Darts / 【TRIPLEIGHT】Jasmine Miku Sugai Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , delta cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The grip area is mainly composed of a double ring cut, based on a design concept specialized for the rear grip, to achieve a stable release.
Grip markers are placed in the center of the grip area to support highly repeatable throws.
The maximum diameter of 7.6mm to the rear area conveys a firm presence to the fingers while providing a good release.
The balance was created to be practical and easy to handle, reflecting the style of play of Miki Sugai.
The purple-based coloring creates a sporty and stylish impression.
The "Jasmine" combines both functional beauty and design.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 18.5g
Standard: 2BA
Center of Gravity:Front
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )