Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINEI'LL V REVA YUKINA CHIBA MODEL 17g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , delta cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
REVA = Re + Variation (reorganization)
The concept of the past I'LLL series was dismantled and the outline, cut structure, and philosophy itself were reconstructed.
The new "I'LLL" shape is a form that sets itself apart from the I'LL series, yet is optimized for Kona Chiba's style of play.
The design, which combines sharpness and presence, strongly appeals to players who want to grip the ball sensitively.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 17.0g
Standard: 2BA
Center of Gravity:Front
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Yukina Chiba Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINEI'LL IV YUKINA CHIBA MODEL 18gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINEI'LL IV YUKINA CHIBA MODEL 20gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
MIRARCH
Realign torpedo Yukina Chiba deviseJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINEI'LL V REVA YUKINA CHIBA MODEL 17gJPY 16,800 ( USD 105.85 )
-
FlightL×DYNASTY
Yukina Chiba Model "YUKINA ver.2" Shape WhiteJPY 850 ( USD 5.35 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Yukina Chiba Model ver.5 YUKINA Shape WhiteJPY 900 ( USD 5.67 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )