Darts / 【DARTSLIVE】Weather Planet Darts Set
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DARTSLIVE |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.65mm |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The reversible barrels are designed with grips in the colors of the two VTubers' images, and can be thrown with the barrels facing up or down.
The darts live cards and digital contents (live effects and darts live theme) come in two versions: Luka Amami Ver. and Hinata Amahari Ver. respectively!
Score high scores and enjoy the voice performances of Luka and Hinata!
Digital Contents Voice
(Luka Amemi Ver.)
BULL: Zab~~~!
D-BULL: Nai su~~~!
TRIPLE20:Yeah! 1
Outboard:Nyan *2
1 Live effects only TRIPLE20~15
2 Darts live theme only
(Tenharu Hinata Ver.)
BULL: Good morning!
D-BULL: You're better than you think, aren't you?
TRIPLE20:Kicha *1
outboard:PUNSUKO PINYA! 2
1 Live effects only TRIPLE20~15
2 Darts live theme only
c2025 WeatherPlanet
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.65mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 1set (3 pcs)
El shaft x 1set (3 pcs)
Tips×1set(3pcs)
Flights x 1 set (3)
Darts Live card x 1 card
Digital contents serial ticket x 1
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.97 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )