Darts / 【one80】VIKING Boris Koltsov Model Steel 23g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This is a model of Boris Koltsov, a representative Russian player with the nickname "VIKING".
The barrel is straight and has cuts placed all over the barrel.
In particular, the double ring cut and vertical cut at the end of the barrel provide a good balance of take-up and release.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 52mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 23g
Standard: Hard
Center of gravity: Front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.97 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )