Darts / 【one80】JESUS NOGUERA PEREA Jesus Noguera Perea Model Steel 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.5mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This model is designed by Jesús Noguera Perea, a Spanish player who has won the PDC Challenge Tour.
The long pitch ring cut with knurling provides a comfortable grip.
The shark cut at the end of the barrel is also very practical and provides a good feel in the hand.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.5mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 22g
Standard: Hard
Center of gravity:Front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )