Darts / 【one80】JELLE KLAASEN 3 Jelle Klaasen Model Steel 21g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Constriction |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.8mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This is the third model of Jelle Klaasen, a Dutch player with the nickname "The Cobra".
The grip end aperture from all models has been inherited, and the black coating makes the barrel stylish and attractive.
■Specs
Material: 90% tungsten
Overall length: 41.8mm
Maximum diameter: 7.5mm
Barrel weight: 21g
Standard: Hard
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.97 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )