Darts / 【COSMODARTS】DISCOVERY LABEL Shinji Umeda Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Multifaceted Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Stimulate the deep-rooted fans.
BIG BANG has undergone a new evolution and is now available as a DISCOVERY LABEL!
The perfection that can be felt the moment you throw it is the charm of the Umeda model.
Please experience the fit and comfort of this model.
Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Shinji Umeda Model Items
-
Fit Flight Air
fif3241 Super ShapeJPY 880 ( USD 5.59 )
-
Fit Flight
Sinji Umeda Model ver.2 ShapeJPY 870 ( USD 5.53 )
-
COSMODARTS
CODE METAL UNITED LABEL BIG BANG-NASA Sinji Umeda ModelJPY 29,700 ( USD 188.96 )
-
Fit Flight AIR
Sinji Umeda Model ver.2 ShapeJPY 970 ( USD 6.17 )
-
COSMODARTS
BIGBANG Shinji Umeda ModelJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
COSMODARTS
Shinji Umeda ver2 Shinji Umeda Model 2BAJPY 17,600 ( USD 111.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
JOKER DRIVER
零-ZERO-ALL COLOR SHAFT CLEAR(White Ravel) PURPLE 41.5mmJPY 660 ( USD 4.19 )
-
SHADE
Naomi Tomikawa player support charity T-shirt White LJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
SHADE
PLAYER Face Towel 2025 Takayuki MasatsuJPY 3,000 ( USD 19.08 )
-
CAMEO
GARMENT NB LAYERED CarbonJPY 7,998 ( USD 50.88 )
-
TARGET
SYNC 01 Swiss Point Steel 23g 190185JPY 7,200 ( USD 45.81 )