Darts / 【Harrows】WOLFRAM TRINITY 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 97% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 156.65 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/8 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
97% pure tungsten, pushing the limits
Since 2013, the "WOLFRAM" series has been a symbol of Harrows products and boasts many users around the world.
Over the past 10 years, it has evolved into a modern powerhouse for players seeking ultimate precision and feel.
Manufactured from ultra-dense 97% tungsten, this model embodies the continuous evolution of Harrods' technology.
Every cut, edge, and contour has been finely polished down to the smallest detail, resulting in the most visually striking and technologically advanced form to date.
It empowers players with unparalleled control and togetherness that inspires absolute confidence under pressure.
■Specifications
Material: 97% tungsten
Overall length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.3mm
Barrel weight: 16.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard:2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Tips x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 91.27 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 112.34 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.38 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.44 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 105.32 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 98.30 )
Recently checked items
-
TARGET
FIRE STORM POINT ONYX Silver 26mm 108432JPY 2,200 ( USD 14.03 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #57 MaikoJPY 550 ( USD 3.50 )
-
Harrows
CARBON 360 Short RedJPY 1,100 ( USD 7.01 )
-
general goods
Multi trayJPY 1,580 ( USD 10.08 )
-
Harrows
SUPERGRIP FUSION SHAFT Medium Black/Dark PinkJPY 990 ( USD 6.31 )
-
Harrows
has2121 ShortJPY 770 ( USD 4.90 )