Darts / 【Harrows】WOLFRAM TRINITY QP Steel 23g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 97% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.75mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
97% pure tungsten, pushing the limits
Since 2013, the "WOLFRAM" series has been a symbol of Harrows products and boasts many users around the world.
Over the past 10 years, it has evolved into a modern powerhouse for players seeking ultimate precision and feel.
Manufactured from ultra-dense 97% tungsten, this model embodies the continuous evolution of Harrods' technology.
Every cut, edge, and contour has been finely polished down to the smallest detail, resulting in the most visually striking and technologically advanced form to date.
It empowers players with unparalleled control and togetherness that inspires absolute confidence under pressure.
■Specifications
Material: 97% tungsten
Overall length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.75mm
Barrel weight: 23.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Quick Point Tool
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRUCTORS CHAMPION 2025 RISING SUN GEN10 HARUKI MURAMATSU MODEL 210821JPY 29,800 ( USD 186.58 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )