Darts / 【DYNASTY】collaboration STRAIGHT7 NANA SANECHIKA MODEL 2BA 19g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
DYNASTY is pleased to announce the release of the "STRAIGHT 7", a straight design of the "QUADS 7" barrel supervised by Nana Sanechika aka "Nanachara".
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Model Items
-
DYNASTY
collaboration STRAIGHT7 NANA SANECHIKA MODEL 2BA 19gJPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Nana Sanechika Model Ver.2 Spade ShapeJPY 900 ( USD 5.73 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Nana Sanechika Model Ver.2 Dia ShapeJPY 900 ( USD 5.73 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Nana Sanechika Model Ver.2 Club ShapeJPY 900 ( USD 5.73 )
-
L-Flight×DYNASTY
EZ Nana Sanechika Model Shape BlackJPY 900 ( USD 5.73 )
-
DYNASTY
collaboration QUADS 7 NANA SANECHIKA MODEL 2BA BlueJPY 13,800 ( USD 87.80 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )