Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE Marley KAZUKI ASHIZAWA Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 53.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A-FLOW "Marley" ASHIZAWA KAZUKI MODEL
While based on the straight shape of the royal road, the main grip area is stepped to form a "natural" grip position.
This eliminates hesitation and leads to a highly reproducible release.
In the front area, a slit and a tri-edge with a sharp angle are placed in a compound arrangement.
A delicate yet aggressive grip that firmly engages the fingertip is achieved.
Furthermore, the DLC metallic black coating covering the entire surface combines a fearless presence with high durability.
This is a simple, yet powerful tool with a solid "will".
A straight barrel that embodies Kazuki Ashizawa's style.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 53.0mm
Maximum diameter: 6.3mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
King’s JAPAN
Second Edition90 Moraris II Noriyo Hyashi ModelJPY 15,299 ( USD 97.06 )
-
L-style
Premium Lippoint 30 Black 30pcsJPY 660 ( USD 4.18 )
-
TARGET
CHARIS GENERATION 3 MAX Cathy Leung Model 2BA 210341JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
UNICORN
NOIR DIMITRI VAN DEN BERGH Model 2BA 18g No.23837JPY 13,000 ( USD 82.47 )