Darts / 【Joker Driver】HYBRID GEMINI SLEEK
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 4BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
HYBRID model with a straight shape.
The micro cut (0.5mm pitch) realizes the minimum arrow speed and stability.
Material: 90% tungsten
Barrel weight: 16.5g
Overall length: 40mm
Maximum diameter: 6.5mm
Standard:4BA
Center of Gravity:Front
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.54 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )