Darts / 【DYNASTY】A-FLOW GOLD LINE PLAYERS Choice MISTY
( 1 )
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
[DYNASTY] (GOLD Line) PLAYERS Choice MISTY
Provides stable directionality and enables players to draw the trajectory they envision.
Sharks of different pitches and depths are placed in each area to pursue a stable grip position.
Impression that player used.
The two types of shark cuts provide an aggressive flight. The barrel is easy to handle for both the middle and the back of the player, and the light clip gives a sense of security.
Japan Review
2.00
1 Reviews
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
1 |
|
|
0 |
2012-03-08
A dart with a two-stage technique: a stepped shark and a small shark.
It is also easy to check the grip position.
As for me, who grips the last part of the dart, it was a little insufficient.
I think it would be better if it took a little longer.
If you prefer it not to take too much, this might be enough.
The wide cut allows for a variety of grips.
4 people found this helpful
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )