Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE JUJAK PARK HYUNCHUL model STEEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
JUJAK with delicacy and power
The main cut is the Lotus Cut, which was introduced to achieve "beautiful and powerful flight".
The feature of this cut is that it realizes delicate and reliable hooking and enables stable throwing by increasing the amount of information to the fingertips.
At the end of the barrel, a sharp shark cut and a special R angle are applied.
Even when gripping the rear end of the 45mm long barrel, the most attractive feature of the JUJAK, "beautiful and powerful flight", is brought out.
Specifications
Material : Tungsten 95
Length : 45.0mm
Maximum diameter : 7.0mm
Weight : 24.0g (barrel only)
Set Contents
Shaft : LARO SILENT 260
Flight : Dee.flight with A-FLOW logo
Park Hyunchul Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"JUJAK-ASCENSION42-"Park HyunchulJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
FlightL×DYNASTY
Park Hyunchul ver.4 Shape WhiteJPY 850 ( USD 5.31 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK AWAKEN S Park Hyunchul Model 2BAJPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK PARK HYUNCHUL model 18gJPY 9,799 ( USD 61.32 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Park Hyunchul Model ver.5 Shape WhiteJPY 850 ( USD 5.31 )
-
DYNASTY×FlightL
Park Hyunchul ver.3 Small WhiteJPY 850 ( USD 5.31 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )