Darts / 【DMC】(Bronze) Sabre 20g
( 2 )
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
It's not silver...it's not gold...
The Bronze Barrels were used as models for some DMC players.
The stylish shine of these barrels is truly for adults.
Japan Review
3.50
2 Reviews
|
|
0 |
|
|
1 |
|
|
1 |
|
|
0 |
|
|
0 |
2012-12-19
The cut will wear off less than the standard model.
The silver model will be smooth after 2 months of use, so even if it costs a little more, I think it's best to buy this one.
I think it is best to buy this one, even if it is a little more expensive.
0 people found this helpful
2012-03-09
It is a barrel that can be thrown firmly
A truly new type!
0 people found this helpful
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )