Darts / 【DMC】(Bronze) Cobra Mark 2 18g
( 3 )
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 39.5mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
These Bronze Barrels were used as models for some DMC players.
The stylish shine of these barrels is truly for adults.
Material: 90% Tungsten
Barrel weight: 16.5g
Overall length: 39.5mm
Maximum Diameter: 7.5mm
Standard:2BA
Japan Review
3.00
3 Reviews
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
3 |
|
|
0 |
|
|
0 |
2013-01-10
My friend is using it.
Since I started using this, my rating has gone up a lot (laughs).
2 people found this helpful
2012-03-08
The Torpedo barrel provides excellent flight.
The cut is firm on the finger, and it can be flown with ease.
It is a simple barrel with no quirks, so we recommend it to all players.
1 people found this helpful
2012-03-09
The design is cool and the barrel is very easy to fly!
Highly recommended!
1 people found this helpful
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )