Darts / 【DMC】SABRE Silver 18g NEW
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The Sabre has been on the market for 5 years since its release in March 2006, and is still immensely popular.
This popular barrel has undergone a minor change based on the opinions of various users and Masumi Chino!
The taper angle at the back and the four cuts at the front have been tweaked.
The "New Sabre" for Sabre fans.
Accessories are subject to change.
Masumi Chino Model Items
-
DMC
Sabre MASUMI SP Ver.2 Masumi Chino model 2BAJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
DMC
BATRAS SabreJPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
DMC
Sabre Masumi Zero Masumi Chino model 2BA S-DARTS LimitedJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
DMC
BATRAS Sabre PartsW REAR 21.4sJPY 6,600 ( USD 41.98 )
-
DMC
Sabre MASUMI SP Ver.2 Masumi Chino model acuteJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
L-Flight
PRO Masumi Chino model ver.2 Clear BlackJPY 990 ( USD 6.29 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )