Darts / 【DMC】MAVERICK Silver 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 38.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The front of the barrel is simple, while the back of the barrel is made up of wide and narrow grooves for a high degree of perfection.
The accessories are subject to change.
Syo Katsumi Model Items
-
L-Flight
PRO Sho Katsumi Model ver.2 Shape MIXJPY 990 ( USD 6.28 )
-
DMC
BATRAS Maverick "Sho" PartsW REAR 19.2s Gun Metallic ColorJPY 9,350 ( USD 59.32 )
-
【L-Flight】】EZ Sho Katsumi Model ver.3 Standard Black JPY 990 ( USD 6.28 )
-
L-Flight
PRO Sho Katsumi Model ver.2 Standard MIXJPY 990 ( USD 6.28 )
-
DMC
BATRAS Maverick PartsW REAR 18sJPY 6,600 ( USD 41.86 )
-
DMC
BATRAS Maverick PartsSUS REAR 20sJPY 1,870 ( USD 11.85 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )