Darts / 【TIGA】YELLOW 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TIGA |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
SWISS STORM LNC Point Black 30mm 340195JPY 2,200 ( USD 13.99 )
-
FOOT
1st logo 3D BBcap -OTTO- Red/GrayJPY 5,000 ( USD 31.81 )
-
GRAN DARTS
90 SERIES VULCAN No.5JPY 7,260 ( USD 46.18 )
-
TARGET
Swiss Point tool 34000JPY 550 ( USD 3.49 )
-
Harrows
12HOLE DART STANDJPY 4,400 ( USD 27.99 )
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION T-shirt 2025 Saya Akane Black XLJPY 4,500 ( USD 28.63 )